Embed

Umut Kırıntıları

 

Gücümüzün tükendiği ve umutlarımızın bittiği anlarda boşluğa düşeriz. Kaybetmişliğin ve yenilmişliğin bizi atmış olduğu bu durumda kendimize bir kurtarıcı ararız. Nasip bu ya en zor anımızda karşımıza birden çıkagelir ve bizde hiç düşünmeden içimizde kalan son umut kırıntılarını bir araya getirip körü körüne bağlanırız ona. Güvenecek tek kişi olduğunu düşünürüz ve aslında tek kişi olduğuna göre de son kişidir o. Bütün umutlarımızı artık ona yönetmiş ve hayallerimizi ona göre ayarlarız. Öyle bir anda gelmiştir ki geldiği an son anlarımız gibi gelir ama keramet bu ya birden ayağa kalkarız ve sanki hiçbir şey olmamışçasına düzeliveririz birden.

 

            İşte asıl mesele “Her şey bir insanı sevmekle başlar.” cümlesinde gizlidir aslında. Bir anda hayatımız değişir. O kadar güçlü oluruz ki karşımızda hiçbir engel ayakta duramaz artık. Eskisinden daha iyi ve daha güçlü. Gözümüz görmez hiçbir şeyi. Olmaz denilen işler bile bir anda “Ol deyince olduranın” isteği ile gerçekleşir.

 

            Sevmek, güvenmek ile başladığı için sevgi kendimize olan güvenimizi de yerine getirir. Ne kadar çok severse ise de güvenimiz o kadar artar. Yaptığımız şeylerin sonunu düşünmeyiz. Çünkü artık düşünmek gerekmez akıl çıkmıştır aradan bundan sonrası sadece kalbin işidir. Artık her şeyimiz o olmuştur. O kadar güvenmişizdir ki her zaman yanımızda olacağına ondan sonrası yoktur artık bizim için çünkü ondan sonrasına gerekte yoktur. Kaybetme korkusu aklımıza bile gelmez çünkü son umudumuzdur o ve kurtuluşumuzdur. Kaybedileceğini bilseydik eğer hiç umutlanır mıydık?

 

            İmtihan… Bir gün gelir ve bir anda ben artık yokum der. Zanneder ki artık sen iyisindir. Dimdik ayakta durman ve eskisinden daha iyi olman ona iyi olduğunu hissettirir ve unutur bize güç verenin kendisi olduğunu. O an bir şaka gibi gelir. Konduramazsın ve inanmazsın dediklerine. Çünkü o güvendiğin tek şeydir artık. Umut kırıntılarını ona vermişsindir. Bütün sermayen ondadır çünkü ondan sonrası ya batmaktır yada suyun yüzüne çıkmak. Seni suyun yüzüne çıkaran ve boğulurken kurtaran yüzme bilmediğini bile bile bırakır o azgın dalgalara.

 

            Yapacak bir şey yoktur artık. Bırakırsın kendini suya ve başlarsın hala son bir umut ile  beklemeye gelip seni kurtaracak mı diye?

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !