Her Şey Bir İnsanı Sevmekle Başlar

"Senin adın geçince zehir bile bal olur.

 Gözün gözüme gelse sanki ihtilâl olur."

 

Ne güzel anlatmış şair sevgiyi ve sevgiliyi. Acaba gerçekten de bu kadar tesirli midir sevgilin ismi? Acaba bu kadar güzel midir sevgilinin gözleri?

Seven için en güzel şeydir sevgili. En güzel duygudur sevgi. Seven için en güzel deriz ama aslında tek güzel şeydir sevgili. Tek güzel duygudur sevgi. Çünkü sevenin gözü başka bir şey görmez sevgiliden başka. Anlatılamaz, paylaşılamaz ve düşünülemez sevgi. Çünkü sevgi kalp dedir. Belki de bu yüzden özeldir ya sevgi. Kalpte olan tek şeydir o. Şair belki bu yüzden haklıdır. Çünkü duygular ve hisler sevgiye bağlıdır. Neden başkasını görünce atmayan bu kalp sevgiliyi görünce yerinde durmaz? Neden nefes alamazsın onun karşısında? Neden susarsın? Gözüne bakmaya korkarsın ancak ne hikmetse göz göze gelirsin. Kalbin durur o anda nefes alamazsın sanki. O değil bunların hepsi sadece bir andan ibarettir. Saatler gibi gelen o zaman aslında birkaç saniyeden ibarettir. Belki de izafiyeti açıklayan tek şeydi sevgi.

Sevgi bir başlangıçtır. Sevgi gelmişini geçmişini unutturur insana. Sevgi hiç biter mi? İkinci baharmış, yeni başlangıçmış tümüyle büyük bir yalandır. İnsan bir kere sever sadece. Belki ondan önceki duygularına bir isim bulamadı ve adını sevgi koydu. Sevgi olsaydı hiç biter miydi? Bir kere sever insan yalnızca bir kere aslında son kez sever. Sevgi kişinin son şansıdır çünkü.

Her şey bir insanı sevmekle başlar ve hiç bitmemek üzere sonsuza dek sevgiyle devam eder...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !